Профил на компанијата

Шенжен BM Живот наука копродукции, ООД. (БМ Живот наука  GR201844205139)

Ние сме интегрирана високо-технолошка компанија се фокусира на истражување и развој, производство, маркетинг и технички советодавни услуги за живот науки, биомедицински инструменти кои се однесуваат, биохемиски реагенси, хемиски производи, тестирање реагенси, дијагностички реагенси, биохемиска лабораторија реагенс потрошен материјал, филтрација опрема, итн .

BM природните науки, со седиште во Шенжен, со две фабрики во Dongguan и една R & D центар само во сопственост на, нуди дури 1.200 производи и услуги за момент, кој е широко се применува во животот науки и биомедицина претпријатија во земјата и странство , сервисирање и многу пофалби од сродни научни истражувачки институти и клиенти од целиот свет.

Што нудиме:

★  A utomation  i nstrument и опрема :

Вклучувајќи и автоматски центрифуга цевка / столб означување машина серија, автоматски центрифуга цевка / означување столб + изблик серија машина код, автоматски може да се додаде центрифугална цевка risermple (во прав) течни означување серија етикета завртка капа изблик на машина код, автоматска машина за пакување на колона / центрифугални колона собранието машина серија, пипетата, копје cartoning машина серија, јавната безбедност форензички автоматски FTA картичка / ООД филтер плоча серија удирање машина, автоматски солидна фаза екстракција опрема серија, целосно автоматски СВП / QuEChERS прашок за пополнување машина за пакување и 96/384 примерок отвор и асистент, 96/384 и плочи автоматски гас метар ... прилагодување на клиентите може да се прифати за нестандардни сопствени опрема.

★  Пример предтретман :

 S екстракција olid фаза (СВП) серија , екстракција на цврста фаза поддршка течност ( SLE ) серија и дисперзирани екстракција на цврста фаза (QuEChERS) серија .

★  Реагенсот потрошен материјал :

Вклучувајќи Совет СВП серија , G25 во пакет серија колона,  ДНК / РНК серија екстракција , филтер опрема (Frits / филтер / колона и други) серија, итн

★  Т echnical  услуги :

Вклучувајќи и ДНК и РНК услуги поврзани синтетички секвенционирање, услуги во врска STR / СНП оценување анализа, ин витро дијагностички реагенси и техничка соработка и проектна соработка,  СВП кертриџ  / Струшките вечери на поезијата plate/QuEChERS  OEM/ODM and other personalized custom services, etc.

BM Живот наука специјализирана за производство на инструменти, ЦПУ мувла, шприц, електрични компоненти, фотоелектрически СЛЕДЕЊЕ, развој на софтвер, природните науки и биолошко истражување медицина на производи и развој и примена, како и други интердисциплинарни области. ние сме се посветени на Кина животот науки и биомедицина индустрија, придонесува нашата мудрост и сила, со давање на свои предности да се игра улогата на кросовер и мост или врската во крос-регионална интердисциплинарна област!

"Морето е доволно широк за риба, а небото е доволно висок за летање птици", независна и иновативни BM Живот наука, ќе се постигне своите "прекугранични" со иновативни идеи, напредна технологија и одлични услуги, како и реализација на вредноста на себе и клиенти, ние ќе работиме заедно со клиентите за здравјето на луѓето, заштита на здравјето на луѓето.

21